Over de grens: inspiratie uit het Living Lab in Liverpool
Wat kunnen we leren van het Living Lab in Ageing & Dementia in Liverpool? AWO-L partners gingen op bezoek en brachten nieuwe ideeën mee terug naar Limburg.
28 mei 2026 - lees meer
hier vindt u alle nieuwsberichten rondom de Academische Werkplaats Ouderenzorg Limburg
Wat kunnen we leren van het Living Lab in Ageing & Dementia in Liverpool? AWO-L partners gingen op bezoek en brachten nieuwe ideeën mee terug naar Limburg.
28 mei 2026 - lees meer
In dit tweede seizoen gaan jullie nieuwe hosts Svenja Cremer en Tula Verhalle met zorgprofessionals, onderzoekers, docenten, studenten, ouderen en hun naasten in gesprek over actuele thema’s in de ouderenzorg. Elk thema wordt in meerdere afleveringen belicht, telkens vanuit verschillende perspectieven uit praktijk, onderwijs en onderzoek.
28 mei 2026 - lees meer
Hoe ziet de ouderenzorg van morgen eruit?
En belangrijker nog: hoe geven we die vandaag al vorm?
โ
๐๐ฉ ๐๐จ๐ง๐๐๐ซ๐๐๐ ๐๐ ๐ฃ๐ฎ๐ง๐ข ๐๐๐๐ ๐ง๐จ๐๐ข๐ ๐ญ ๐๐ ๐๐๐๐๐๐ฆ๐ข๐ฌ๐๐ก๐ ๐๐๐ซ๐ค๐ฉ๐ฅ๐๐๐ญ๐ฌ ๐๐ฎ๐๐๐ซ๐๐ง๐ณ๐จ๐ซ๐ ๐๐ข๐ฆ๐๐ฎ๐ซ๐ (๐๐๐-๐) ๐ฃ๐ ๐ฏ๐๐ง ๐ก๐๐ซ๐ญ๐ ๐ฎ๐ข๐ญ ๐จ๐ฉ ๐ก๐๐ญ ๐ฃ๐๐๐ซ๐ฅ๐ข๐ฃ๐ค๐ฌ๐ ๐ฌ๐ฒ๐ฆ๐ฉ๐จ๐ฌ๐ข๐ฎ๐ฆ: "De kunst van het vooruitzien - met kennis en verbeelding richting morgen"
Als gerontologisch onderzoeker en hoogleraar sociale gerontologie heeft Ruud Kempen rond 40 jaar onderzoek gedaan naar de psychosociale aspecten van veroudering en interventies die ouderen ondersteunen bij het succesvol ouder worden. Voor zijn buitengewone bijdragen aan het bevorderen van de nationale en internationale status van de gerontologie in Nederland, heeft het bestuur van de NVG-KNOWS Ruud Kempen benoemd tot erelid van de vereniging. Hiermee is hij een van de acht gerontologen die sinds de jaren 80 van de vorige eeuw deze titel toegekend hebben gekregen.
De NVG-KNOWS, de Nederlandse Vereniging voor Gerontologie, bestaat sinds 1947 als wetenschappelijke vereniging, die zich ten doel heeft gesteld onderzoek naar lichamelijke, geestelijke en sociale aspecten van veroudering te stimuleren.
Als gerontologisch onderzoeker en hoogleraar sociale gerontologie heeft Ruud Kempen rond 40 jaar onderzoek gedaan naar de psychosociale aspecten van veroudering en interventies die ouderen ondersteunen bij het succesvol ouder worden. In zijn carrière heeft hij rond 30 promovendi naar hun promotie begeleid, rond 260 artikelen in toonaangevende wetenschappelijke tijdschriften gepubliceerd en wist hij ouderenvraagstukken goed te integreren in het onderwijs van de studenten gezondheidswetenschappen aan de Universiteit Maastricht. Bovendien heeft hij een belangrijke rol vervuld in het opzetten en uitbreiden van de Academische Werkplaats Ouderenzorg Limburg.
Van 2015 t/m 2021 was Ruud Kempen bestuursvoorzitter van NVG-KNOWS. Onder zijn voorzitterschap zijn nieuwe activiteiten voor én met de leden van de vereniging tot stand gekomen zoals de bijeenkomsten van de School of Gerontology, online seminars en een buddy programma. In 2017, slaagde Ruud Kempen erin om in een grote internationale competentie het Wereldcongres van de International Association of Gerontology and Geriatrics (IAGG) naar Nederland te halen. Het congres vindt vanaf 5 t/m 9 juli 2026 in Amsterdam plaats.
Voor zijn buitengewone bijdragen aan het bevorderen van de nationale en internationale status van de gerontologie in Nederland, heeft het bestuur van de NVG-KNOWS Ruud Kempen benoemd tot erelid van de vereniging. Hiermee is hij een van de acht gerontologen die sinds de jaren 80 van de vorige eeuw deze titel toegekend hebben gekregen.