Over de grens: inspiratie uit het Living Lab in Liverpool
Wat kunnen we leren van het Living Lab in Ageing & Dementia in Liverpool? AWO-L partners gingen op bezoek en brachten nieuwe ideeën mee terug naar Limburg.
28 mei 2026 - lees meer
hier vindt u alle nieuwsberichten rondom de Academische Werkplaats Ouderenzorg Limburg
Wat kunnen we leren van het Living Lab in Ageing & Dementia in Liverpool? AWO-L partners gingen op bezoek en brachten nieuwe ideeën mee terug naar Limburg.
28 mei 2026 - lees meer
In dit tweede seizoen gaan jullie nieuwe hosts Svenja Cremer en Tula Verhalle met zorgprofessionals, onderzoekers, docenten, studenten, ouderen en hun naasten in gesprek over actuele thema’s in de ouderenzorg. Elk thema wordt in meerdere afleveringen belicht, telkens vanuit verschillende perspectieven uit praktijk, onderwijs en onderzoek.
28 mei 2026 - lees meer
Hoe ziet de ouderenzorg van morgen eruit?
En belangrijker nog: hoe geven we die vandaag al vorm?
โ
๐๐ฉ ๐๐จ๐ง๐๐๐ซ๐๐๐ ๐๐ ๐ฃ๐ฎ๐ง๐ข ๐๐๐๐ ๐ง๐จ๐๐ข๐ ๐ญ ๐๐ ๐๐๐๐๐๐ฆ๐ข๐ฌ๐๐ก๐ ๐๐๐ซ๐ค๐ฉ๐ฅ๐๐๐ญ๐ฌ ๐๐ฎ๐๐๐ซ๐๐ง๐ณ๐จ๐ซ๐ ๐๐ข๐ฆ๐๐ฎ๐ซ๐ (๐๐๐-๐) ๐ฃ๐ ๐ฏ๐๐ง ๐ก๐๐ซ๐ญ๐ ๐ฎ๐ข๐ญ ๐จ๐ฉ ๐ก๐๐ญ ๐ฃ๐๐๐ซ๐ฅ๐ข๐ฃ๐ค๐ฌ๐ ๐ฌ๐ฒ๐ฆ๐ฉ๐จ๐ฌ๐ข๐ฎ๐ฆ: "De kunst van het vooruitzien - met kennis en verbeelding richting morgen"
SPREAD+ is een landelijke samenwerking waarin onderzoekers werken aan het verbeteren van de kwaliteit van leven bij dementie. In SPREAD+ wordt onderzocht hoe de invoering van toepassingen, zoals een zorgrobot, een instrument voor familiegesprekken of een training over onbegrepen gedrag, kan worden verbeterd. Ook de AWO-L draagt bij aan projecten van SPREAD+. In het nieuwste SPREAD+ rapport wordt geconcludeerd dat de sleutel ligt in het samenspel tussen onderzoekers, professionals en docenten.
Er worden allerlei innovatieve toepassingen ontwikkeld voor meer kwaliteit van leven bij dementie. Helaas worden veel daarvan niet opgepikt in de praktijk en het onderwijs. Dat is zonde van de tijd, het geld, en de moeite die in de ontwikkeling van elke toepassing zijn gestoken.
SPREAD+ is onderdeel van het Onderzoeksprogramma Dementie van ZonMw, dat op zijn beurt weer onderdeel is van de Nationale Dementiestrategie. In SPREAD+ wordt onderzocht hoe de invoering van toepassingen kan worden verbeterd. Doel is om ervoor te zorgen dat professionals én mensen met dementie kunnen profiteren van de nieuwste ontwikkelingen.
In het nieuwste SPREAD+ rapport wordt duidelijk dat de sleutel ligt in het samenspel tussen onderzoekers, professionals en docenten. Het rapport biedt daarom zeven praktische lessen voor een betere samenwerking. De lessen zijn nuttig voor iedereen die met innovatie bezig is: professionals, docenten, beleidsmakers, bestuurders, studenten, onderzoekers, managers en ervaringsdeskundigen.
Nieuwsgierig naar de 7 lessen? Bekijk het rapport ‘Samen werken aan kwaliteit van leven bij dementie, zeven lessen van leergemeenschappen’ op de website van Alzheimer Nederland hier.